הילד הקטן שלכם גדל. פתאום יש לו רצונות, תחביבים, העדפות, צבעים שהוא אוהב. החדר שלו הוא בדיוק המקום שבו הוא יכול לבטא את עצמו וסביר להניח שבשלב מסוים הוא ירצה שגם החדר שלו יהיה חלק מעיצוב הבית.
חדרי ילדים יכולים להיות פינת חמד נעימה ויפה גם ללא השקעה כספית גבוהה מפני שכיום ישנם פתרונות וחומרים רבים מהם ניתן לעצב את החדר לפי ההעדפות של ילדינו.
תחילת התהליך מלווה בהתייעצות עם הילד. בצעו ראיון קצר ממנו תבינו מה הצבע המועדף על הילד, איזה תחביב בולט הוא מעלה וכדומה. כמו כן, חשבו על הצורך שעולה מן החדר: האם הוא מארח חברים אחרים או שלרוב מתארח אצל אחרים? האם נהוג לאכול בחדרי ביתכם? כמה ילדים אמור לשרת החדר החדש כיום או בעתיד?
השלב השני יהיה סקר שוק מקיף ואיכותי. אל תתפתו למחירים זולים מדי שעלולים להתבטא באיכות ירודה או למחירים גבוהים מדי שמנצלים את החולשה של ההורים מול ילדיהם. עם סקירת שוק נכונה ושימוש באתרי השוואות מחירים ניתן למצוא חלופות במחירים הוגנים.
עם כל המידע שאספתם עד כה, חשבו איך אתם הייתם רוצים שהחדר שלכם ייראה בתור ילדים וצאו לדרך. בחרו בצבעים המועדפים על הילד, גם אם הם נראים לכם צעקניים מדי, אל תחששו מטפט קיר גדול מאוד שיכניס לחדר אווירה אחרת ושונה. זכרו שהילד הוא שותף לעיצוב החדר והתחשבו בתחביבים שלו ובדברים שהוא אוהב לעשות. הילד אוהב כדורגל? הדביקו טפט קיר גדול של תמונת קהל במגרש, שלבו עם שטיח ירוק ורחב ידיים ויצרתם בקלות (ובזול) מגרש ביתי. הילדה אוהבת ברבי? מיטת עץ צבועה בורוד, מראה גדולה, שטיח נעים וקירות בצבעים רכים יצרו לה את ארמון החלומות שלה.
זכרו שחדרו של הילד הוא מבצרו והוא משמש כפינה היצירתית שלו שאליה הוא חוזר בסוף יום בביה"ס ובחוגים.
לכו עם החלומות הכי רחוק שאפשר, בכל זאת בכל אחד מאיתנו מתחבא הילד הקטן...

עיצוב חדרי ילדים - חדרו הוא מבצרו